English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

بیانیه هیئت داروان سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی قرائت شد

بیانیه هیئت داروان سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی قرائت شد
بیانیه هیئت داوران سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر رضوی در مراسم اختتامیه جشنواره توسط داور بخش خارجی قرائت و تاکید شد: تک تک اشعار رضوی باید بیت الغزل معرفت باشد.

 در بخشی از این بیانیه آمده است: بی شک برگزاری چنین جشنواره بزرگ در این مدت طولانی برای خود تاریخی شایسته تحسین و پر از خاطرات دل انگیز دارد و با فراز و فخرها همراه است.

 این بیانیه افزوده است: آثار رسیده به دبیرخانه سیزدهمین دوره جشنواره در مقایسه با دوره های پیشین از نظر کم و کیف تا حدی متفاوت است با این حال داوران بخش داخلی و خارجی بر این باورند که اشعار آیینی و اهل بیتی عموما و شعر رضوی خصوصا علاوه بر عناصر شعر و ادبی و آرایه های بدیعی از ظرفیت های معرفتی و به ویژه در بعد ولایی و امام شناسی باید غنی تر از این که هست باشد.

مصطفی قلیزاده علیار افزود: از مجموع 384 اثر رسیده به دبیرخانه بیشترین آثار از شاعران استان میزبان یعنی آذربایجان غربی و در این استان هم بیشترین سهم از آن شاعران بخش چایپاره در شمال استان است.

داور بخش خارجی اضافه کرد: هیئت داوران در نهایت بی طرفی نسبت به صاحبان آثار تنها با لحاظ قوت و ضعف و زیر و بم عناصر شعری و فنون سخنوری به داوری اشعار پرداخته و بعد از جلسات جمع بندی نظرات داوران با حضور و تایید دبیر تخصصی و علمی جشنواره و نیز در حضور مسوول دبیرخانه جشنواره پنج اثر برگزیده را بعد از تاملات مکرر و دقیق انتخاب و اعلام کرده است.

در سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذربایجانی ۲۴۶ نفر شاعر از ۱۷ استان کشور و سه کشور عراق، آذربایجان و ترکیه در مجموع ۳۸۴ قطعه شعر به زبان ترکی آذربایجانی به سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر ترکی رضوی ارسال کرده بودند که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر امروز برگزار شد.

 شعرایی از کشورمان و کشور‌های مختلف به قرائت اشعار خود در موضوعات فضایل، مناقب و سیره پاک حضرت ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و شخصیت زندگانی حضرت شاه چراغ (ع) به زبان ترکی آذربایجانی پرداختند.

انتهای پیام/

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۲۳:۰۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.