English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

بیانیه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به مناسبت آغاز دهمین جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذری

فرخنده کشوری که تویی شهریار آن / آسوده مردمی که تویی غمگسار آن

جاذبه‌ای عجیبی  دارد امام هشتم ، ضامن آهو، ثامن الحجج (ع) که حرم مطهرش در کانون دایره نور و کرامت قرارگرفته و دلهای عاشقان پروانه های شیفته ای هستند که با شوق پرواز بر گرد شمع حرمش زنده اند.

خورشید خراسان می‌درخشد و شعاعآن  قلب های همه ی عاشقان را فتح کرده است .چه پیرزن ها را دیده ایم که تمام مسیر زیارت را پیاده پیموده اند ، و چه چیز جز عشق می تواند عاشقی را اینچنین به دنبال محبوب بکشاند.

خدای را شاکریم

که امسال برای دهمین سال پیاپی سعادت برگزاری جشنواره ی بین المللی شعر رضوی به زبان آذری را نصیبمان کرده است. جشنواره ای که حالا دیگر به درخت تنومندی بدل شده که در سایه اش آرام می گیریم و میوه هایش آثار فاخر و ارزشمندیست که در وصف اوصاف بی بدیل حضرت ضامن سروده شده اند .

انتشار فراخوان و آغاز به کار دهمین  جشنواره ی بین المللی شعر رضوی به زبان آذری را به اصحاب شعر و ادب در داخل و خارج از کشور تبریک گفته آرزومندیم امسال نیز چون سالهای گذشته شاهد حضور پر شور شعرای داخلی و خارجی باشیم .


جشنواره  جشنواره ی فرهنگی امام رضا (ع) به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی هنری جمهوری اسلامی ایران یکی از بارزترین مظاهر دیپلماسی فرهنگی در داخل و خارج از مرزها به شمار می‌آید؛ نقش کم‌نظیری دارد  که دیگر رویدادهای فرهنگی هنری کمتر قادر به ایفای آن بوده‌اند.

این رویداد آیینی نمونه بارزی از یک فعالیت فرهنگی است که با درایت و طمأنینه شکل گرفته و از ساختارهای منظم و دقیقی برخوردار است. این موفقیت علاوه بر عنایت ویژه صاحب اصلی جشنواره، حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع)، حاصل عشق و ارادت بی‌حد و حصر و بدون چشمداشت بنیان‌گذاران و برگزار‌کنندگان این جشنواره در طول 10  سال گذشته  بوده است.

به همکارانم توصیه می‌کنم در مسیری گام بردارند که جهان بتواند از روزآمدی آموزه‌ها و فرهنگ رضوی در تعاملات نوین خود بهره برده  و خنکای این دریای بیکران را به سینه تک‌تک عشاق امامت و ولایت در سراسر جهان  برساند.

 

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.